Pythagoriáda

V úterý 18. října se konalo na naší škole školní kolo Pythagoriády. Soutěžili vybraní žáci 6. – 9. tříd. Soutěže se celkem zúčastnilo 170 žáků. 

Všichni úspěšní řešitelé v každé kategorii byli odměněni diplomem a sladkostí. 

Všem žákům a učitelům děkujeme za spolupráci a všem úspěšným řešitelům přejeme hodně štěstí a úspěch v okresním kole, které se uskuteční 22. listopadu v Šumperku. 

Logická olympiáda

Soutěž, kterou každoročně pořádá Mensa ČR, je rozdělena do tří kol. Prvního, nominačního kola, se účastní žáci, kteří se do soutěže dobrovolně přihlásili. Ti mají za úkol samostatně vyřešit úlohy na počítači, doma nebo ve škole.

V druhém kole soutěžící zdolávají nejdříve tzv. otevřené logické úlohy, kdy se hodnotí správný postup řešení, a poté uzavřené úlohy, v nichž vybírají správnou odpověď z nabízených pěti možností. Zadání těchto úloh je promítáno na projekční plátno v poměrně krátkých časových intervalech, takže se již nemohou vracet k dořešení úkolu.

Pro nejlepší řešitele v každé kategorii budou připraveny krásné ceny. Nejúspěšnější řešitele pak čeká celorepublikové finále, které se bude tradičně konat v Míčovně Pražského hradu.

Dne 4. listopadu se v Prostějově uskuteční semifinále Logické olympiády. Zúčastní se jí čtyři žáci naší školy, tří byli z prvního stupně a jeden z druhého stupně. Všichni semifinalisté byli odměněni za školní kolo 🙂 a věříme, že v semifinále budou bojovat ze všech sil, držíme Vám palce.