Vážení rodiče, milí žáci,

Ministr zdravotnictví se vyjádřil k lyžařským kurzům ve smyslu, že jej od ledna mohou absolvovat i žáci neočkovaní nebo ti, kteří nemají prodělaný Covid, pokud před začátkem kurzu předloží negativní PCR test ne starší než 72 hodin.

Test bude platit po celou dobu kurzu pro ubytování i pro nákup vícedenního skipasu.

Máme zajištěno ubytování v Herolticích v termínech 

od 17.1. 2022 pro žáky 8. ročníku a od 30. 1. 2022 pro žáky 7. ročníku. 

Pokud je sníh, lyžujeme na úvod v Herolticích, ale zhruba od poloviny týdne dojíždíme do skiareálu Buková hora. Pokud není sníh, dojíždíme od prvního dne.

Na níže uvedeném odkazu 

 https://forms.gle/nqVZ8fDQXD4jBFcAA naleznete předběžnou přihlášku, která nám umožní učinit další kroky ohledně ubytování a složení instruktorského týmu.

Formulář prosím vyplňte pouze jednou a odešlete do 31.12.2021. Žáci, kteří se takto přihlásí, obdrží podrobnější informace hned v prvním týdnu po vánočních prázdninách.

Předběžné nutné výdaje jsou: 1680,- Kč ubytování a strava a  1290,- skipass.

Upřesňující informace poskytne Mgr. Radek Kozák 

 

Mgr. Miloš Lachnit 

ředitel školy 

 

Vánoční video - školní sbor

Vánoční odpolední tvoření 1. B, naše dnešní první návštěva ve školní kuchyňce, pečení perníčků, vaření dětského punče a společné vyrábění dárečků pro naše nejmilejší rodiče.

Fotografie naleznete ZDE.

výsledky

Několik fotografií z předávání cen naleznete ZDE.

Uzavření školy – ředitelské volno a prázdniny

Od 20.12.2021 do 2.1.2022 bude škola uzavřena. Toto již bylo avizováno na začátku školního roku vzhledem k tomu, že budou uvnitř budovy probíhat stavební práce. Navíc se škola potýká s epidemií  coronaviru mezi učiteli i žáky a uzavření školy by mělo pomoci situaci zlepšit.
Stavební práce budou probíhat ve školní jídelně, takže výdej obědu bude možný jen do jídlonosičů přes výdejní okno z Bezručovy ulice. 
 

Školní družina

Školní družina bude 20., 21. a 22.12.2021 v provozu na budově dílen v době od 7:00 do 15:00 hodin.
Obědy nebudou zajišťovány.
Zájemci i z řad žáků 1.stupně, kteří pravidelně nedochází do družiny, se mohou přihlásit k účasti v uvedené dny nejpozději do 16.12.2021 telefonicky v kanceláři školy nebo přímo u vedoucí vychovatelky pí P. Hrdinové. 

Bobřík informatiky

V listopadu 2021 se žáci 3. – 9. ročníků zúčastnili 14. ročníku informatické soutěže Bobřík informatiky. Zúčastnilo se 374 žáků. V kategorii Mini soutěžilo 126 žáků, v kategorii Benjamin soutěžilo 140 žáků a v kategorii Kadet soutěžilo 108 žáků. Kategorie Mini je určena pro žáky 4. – 5. tříd, u nás v této kategorii soutěžili i žáci 3. tříd a nevedli si úplně špatně. Soutěžící řešili logické úlohy. Úlohy byly různé obtížnosti a různě bodově ohodnoceny. Za správnou odpověď žáci body získali, špatná odpověď znamenala ztrátu bodu, žádná odpověď nula bodů. V kategorii Benjamín a Kadet žáci začínali soutěžit s 60 body. Úspěšnými řešiteli se stali žáci, kteří získali 150 bodů z 240 možných. V kategorii Mini žáci začínali se 48 body a mohli získat 192 bodů. Úspěšnými řešiteli jsou ti, kteří dosáhli 120 bodů.

Žáci na předních příčkách byli odměněni sladkostí a diplomem.

Všem gratulujeme k jejich výsledkům a těšíme se na další ročník soutěže.

Několik fotografií z předávání cen najdete ZDE.