Dne 25. listopadu  děti na dobročinném bazaru hraček ⚽🤖🪆🪆🚗 nejen nakupovaly, ale také ochutnávaly školní stravu, kterou denně dostávají školáci na Haiti.

Bobřík informatiky

V listopadu 2022 se žáci 3. – 9. ročníků zúčastnili 15. ročníku informatické soutěže Bobřík informatiky. Zúčastnilo se 451 žáků. V kategorii Mini soutěžilo 151 žáků, v kategorii Benjamin soutěžilo 161 žáků a v kategorii Kadet soutěžilo 139 žáků. Kategorie Mini je určena pro žáky 4. – 5. tříd, u nás v této kategorii soutěžili i žáci 3. tříd a nevedli si úplně špatně. Soutěžící řešili logické úlohy. Úlohy byly různé obtížnosti a různě bodově ohodnoceny. Za správnou odpověď žáci body získali, špatná odpověď znamenala ztrátu bodu, žádná odpověď nula bodů. Ve všech kategoriích žáci začínali soutěžit s 48 body. Úspěšnými řešiteli se stali žáci, kteří získali 120 bodů ze 192 možných. V kategorii Mini žáci začínali se 48 body a mohli získat 192 bodů. Úspěšnými řešiteli jsou ti, kteří dosáhli 120 bodů. V kategorii MINI máme 29 úspěšných řešitelů, v kategorii BENJAMÍN je 31 úspěšných řešitelů a v kategorii KADET jsou 2 úspěšní řešitelé. Celkem tedy máme 62 úspěšných řešitelů.

Žáci na předních příčkách byli odměněni sladkostí a diplomem.

Všem gratulujeme k jejich výsledkům a těšíme se na další ročník soutěže.

Přednáška „AMERIKA“

Dne 22.11.se pro žáky 2. stupně naší školy uskutečnila přednáška p. Kocůrka, který poutavě vyprávěl o svých zážitcích, cestach po střední Americe. Přednáška měla u žáků velkou odezvu a už se těší na další setkání.

„V době ředitelského volna v pátek 18.11.2022 bude školní družina uzavřena.“

Preventivní beseda “ Začínáme se sociálními sítěmi“ – 3. B

Ctíme české tradice

aneb

Jak jsme psali husím brkem

 

Blížil se pátek 11.11.2022, svátek sv. Martina.

Na tradice jsme mysleli skoro ve všech předmětech. Kreslili jsme bílé koníky i husy, stavěli jim ohrady, stáje i farmy, zpívali jsme o nich, ale nejzajímavější byla čeština. Naše nová paní učitelka nám z vesnice, kde bydlí, přivezla pravá husí brka. Zrovna jsme měli psát diktát.

Psát brkem bylo príma a zábava.

Tak třeba Vojta se tak zmazal, že se musel převléct do cvičebního úboru. Ti písaři to teda dřív neměli vůbec lehké! Sami jsme byli překvapení, jak se nám práce dařila.Chtěli jsme psát,tvořit i kreslit, vůbec se nám nechtělo přestat. Někteří z nás v tom pokračovali ještě doma.

Paní učitelka s námi byla tak spokojená, že nás odměnila jedničkami.

Už se těšíme, co zase zajímavého a nového nám škola přinese za zážitky!

Ať jsou tady tradice s námi napořád.

Třeťáci

Vážení rodiče,

vaše dítě se v letošním roce bude hlásit na střední školu. Podstatné informace jsou v harmonogramu, který jste dostali od třídních učitelů. Další informace můžete najít v Google učebně světa práce, kam žákům vkládám termíny o dnech otevřených dveří a další důležité informace o výstavách apod.

V hodinách světa práce, žáci pracují v programu Salmondo, doporučuji vám, abyste se s nimi doma podívali na jejich výsledky, mohou mnohé napovědět k výběru školy. Také často pracujeme s webovou stránkou www.infoabsolvent.cz.

V případě, že si s něčím nebudete vědět rady, volejte do školy, nebo pište na email uvedený v harmonogramu.

Společně to zvládneme.

S pozdravem

PhDr. Petra Tichá, výchovná poradkyně

 

harmonogram 9