MUMIFIKACE

      Hodiny dějepisu v 6. ročníku nejsou založeny jen na získávání informací o minulosti. Žáci si mohou prakticky vyzkoušet některé z dovedností starověkých států.

V rámci učiva o starověkém Egyptě jsme se pokusili vyrábět mumie jablek. Žáci oloupali jablko, vytvořili na něm obličej. Následně jablko umístili do směsi soli a sody. Výsledkem byly nádherné mumie. Nyní již vědí, že sůl vysušuje.

Levandulový den

11. ledna 2022 proběhl Levandulový den. Jeho realizaci předcházela dlouhá příprava nejen v období prázdnin, když jsme sklízeli a sušili bylinky, ale i během podzimu, když jsme šili a háčkovali pytlíčky a připravovali sáčky s čajem. Během Levandulového dne měli žáci školy možnost ochutnat levandulovou šťávu a zakoupit si voňavou drobnost, za což dostali levandulovou sušenku z dílny žáků devátého ročníku. Vybrali jsme částku 9212,-Kč, to znamená, že opět můžeme zaplatit školné Ermisonovi, kterého máme v adopci na Haiti.

Velmi děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na úspěchu celé akce, a těšíme se na další dobré nápady v příštích letech.

Fotografie naleznete ZDE.

Třídní schůzky

Třídní schůzky naplánované na 11.1.2022 se nebudou konat

Rodiče obdrží nejpozději v pondělí 10.1.2022 přehled navrhovaných známek pro jejich dítě za 1.pololetí školního roku 2021/2022.
V případě potřeby mohou rodiče kontaktovat příslušné učitele mailem (adresy na stránkách školy) nebo si telefonicky domluvit schůzku ve škole. 
Mgr. Miloš Lachnit

Vánoční báňková štafeta napříč školou