Fotografie z našich akcí naleznete ve FOTOGALERII 🙂

Výlet 8.B – Ostružná – Ramzovské sedlo – Čerňava – Chata Jiřího – Keprník – Šerák – Obří skály – Ramzová – Ostružná (cca 16 km pěšky)

Knižní veletrh Svět knihy Praha 24. 5. 2024. Děti ze čtenářského klubu a Souboje čtenářů. 

Fandíme našim hokejistům

4. B na interaktivní výstavě  

Čtvrtek: Třešničkou na dortu byl dnešní den – návštěva královského města Londýna.

Středa: I přes typické deštivé anglické počasí jsme si dnešní den užili. Nejstarší kolej Cambridge King’s College a přilehlá kaple nás nadchla svými vitrážemi a historickými varhanami. Odpoledne patřilo návštěvě největšího leteckého muzea v Evropě Imperial War Museum v Duxfordu. Svými vědomostmi o letadlech od doby studené války po současnost nám vyrazil dech Šimon Stenzl, který se stal naším průvodcem.

Úterý. Byli jsme rádi, že jsme dopoledne navštívili nejznámější megalitický monument na světě, prehistorickou památku Stonehenge. Odpoledne naše cesta vedla do malebného městečka Salisbury, kde se nachází rozsáhlá katedrála s nejvyšší věží a nejstarší funkční hodiny v Anglii.

Pondělí. Dopolední procházkou po křídových útesech Seven Sisters jsme poznali krásu drsného pobřeží jižní Anglie. Poté jsme odjeli do letoviska Brighton, kde jsme obdivovali krásu podmořského světa v nejstarším akvárium na světě, založeném v roce 1872 Sea Life Centre. Závěr dne patřil procházce po Brighton Pier zasahující 512m do moře a relaxaci u moře.

Světový den včel v 1. B

LONDÝN – NEDĚLE 19.5.2024

Po dlouhé cestě jsme dnešní sluneční den strávili v Portsmouth, místě narození Ch. Dickense. Navštívili jsme historický námořní přístav – loď Victory admirála Nelsona, loď Warrior a Mery Rose. Po plavbě na lodi jsme obdivovali výhledy na město z vyhlídkové věže 170 m vysoké Spinnaker Tower. Teď už se těšíme na naše anglické rodiny.

Den bez aktovek ve 2.B

Arcibiskupský palác 8.A + 8.D

1.A se uči venku🐸🦆🐠😊

Máme mezi sebou talenty. Konvalinky jako živé a plakát ke Dni rodin jsou toho důkazem. 4.B

Dnešní exkurze do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně se zúčastnili žáci 8.A a 8.D. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, vyzkoušeli prohlídku pomocí virtuální reality a nakonec jsme obdivovali i nádherná panoramata na horní nádrži s Pradědem v pozadí. Počasí bylo samozřejmě předem domluvené 😉

Milá maminko, mám tě moc rád/ráda…. 1.B

Exkurze Praha- Pražský hrad a památky Prahy 🇨🇿 5. A a 5. B

Dějepisná exkurze 8.B a 8.C do Arcibiskupského paláce v Olomouci.

Zlatý list je přírodovědná soutěž pořádaná Českým svazem ochránců přírody. Vybraní žáci 7. C vybojovali 3. místo a prokázali výborné přírodovědné znalosti a především se podíleli na aktivitách vedoucích ke zlepšení našeho životního prostředí.

I druhá skupina deváťáků si připravila ve svém kroužku chemickou pohádku, tentokrát o Perníkové chaloupce. Nechyběly ani pokusy. Páťákům se líbila hlavně SLONÍ ZUBNÍ PASTA A DUCH 👻 BAŇKY.👍

Dlouhé Stráně 8.B , 8.C

Pro všechny naše maminky zasadili jsme květinky. 

Snad z nich budou radost mít až prozáří jim zahradu či byt 🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♂️

Tak už jsou z žáků 4. B cyklisté. Co jim přát do života? Ať je jejich chování v dopravě vždy bezpečné a bez nehod!

Dějepisná exkurze Anthropos Brno

Deváťáci němčináři na projektu  v Olomouci ve vědecké knihovně.