Fotografie z našich akcí naleznete ve FOTOGALERII 🙂

Osmáci němčináři na projektu v Olomouci ve vědecké knihovně.

Deváťáci z chemického kroužku si připravili pro své mladší spolužáky chemickou pohádku. Na děti čekal pes Scooby-Doo s celou jeho partou včetně jednoho slavného chemika a ještě slavnějšího ducha. Nechyběly samozřejmě také zajímavé pokusy.

Deváťáci a jedna parta osmáků si pro své mladší spolužáky připravili pohádky v němčině, ruštině a španělštině. 

24.4. krytý bazén Česká Třebová. Bylo to super,náramně jsme si to užili🏊‍♀️🏊‍♀️.Příště zas👍👍😊😊

Kutná Hora 24.4. – dějepisná exkurze 7. B a 7. C

Dnešní návštěva (24.4.) ve 2.B v hodině Prvouky - dvoudenní jehňátko Čertík z farmy v Maletíně.Děkujeme.🥰

5. A - příprava pokrmů

Dnes se vybraní žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze do Prahy, kde navštívili pobočku Microsoft. Návštěva takového nadnárodního gigantu ukázala žákům zcela jiný pohled na práci v oblasti IT.

A když už jsme byli v Praze, bylo by hřích nevyužit volné dvě hodiny na návštěvu Národního muzea 😉

Dnešní akce prvňáků VESELÉ ZOUBKY s DM 🦷👄🦷

Dnes 18. 4. proběhla dějepisná soutěž 5. ročníků O poklad M. Vizovské. Umístění našich žáků: 1. místo, 6. a 8. místo. 

Pocit radosti zažilo 8 žáků z 8. a 9. ročníku, kteří se zúčastnili Cambridge exam v Britském centru Olomouc a obdrželi osvědčení ze zkoušky v anglickém jazyce- úroveň B1. Všichni dosáhli výborných výsledků a zasluhují velkou pochvalu.

V úterý 16.4. odpoledne měl školní sbor Slavíček a Slavík vystoupení v Klubu seniorů. Babičky a dědečkové se na děti moc těšili a věříme, že se nám podařilo vykouzlit nejeden úsměv a udělat jim pohodové odpoledne.

Sárinka Hýblová z 2. B v neděli 14. 4. získala v Prostějově na krajské pěvecké soutěži O hanáckýho kohóta stříbrné pásmo. Moc gratulujeme 

Třída 7.A posílá pozdrav z dějepisné exkurze v Kutné Hoře (17.4.2024)

Dnes na naší škole proběhla již známá Matematická soutěž 3.-4. tříd. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme 👍🏻

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

V úterý 9. dubna se v Přerově, za krásného jarního počasí, uskutečnilo krajské kolo dějepisné olympiády. Mezi nejlepší žáky v kraji se probojoval také Jan Pobucký (8. D). Tématem letošního ročníku olympiády byla kultura od Velké Moravy po dobu Jana Husa.

V době očekávání vyhlášení výsledků připravila ZŠ v Předmostí soutěžícím žákům prohlídku školního muzea a dílny, která je využívána pro výuku dějepisu a vlastivědy. Zde se žáci seznámili s životem pravěkého obyvatelstva v Předmostí. Dále si prohlédli archeologické nálezy, které je možné najít na zahradách místních domů, např. stolička mamuta.

Po prohlídce nastalo očekávané vyhlášení výsledků. Jan Pobucký se umístil na krásném šestém místě.

K zápisu přišlo 82 budoucích prvňáčků 👫, z toho 5 žádá o odklad školní docházky. Moc se na všechny šikulky těšíme 🥰

Žáci 8.A a 8.C dnes využili ideálního počasí na terénní exkurzi do Litovelského Pomoraví. V rámci projektu Voda zkoumali vodní živočichy periodických tůní v okolí Střeně.

8. B se dnes v rámci projektu Voda zúčastnila akce Ukliďme Česko. Připojili se k nim i sedmáci, kteří si tak splnili úkol do přírodopisné soutěže. 

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Finále školičky je úspěšně za námi 🥰 Chválíme budoucí šikovné školáčky a těšíme se na viděnou příští týden u zápisu 🤩👩‍🏫 Fotografie naleznete ve fotogalerii.