Základní škola Zábřeh
          Školská 406/11, okres Šumperk


6. sbírka vršků pro Terezku

Žáci naší školy ve spolupráci s charitou Zábřeh sbírali vršky pro postiženou Terezku. V tomto pololetí se podařilo nasbírat pro Terezku celkem 140 kg vršků z PET lahví. Všichni přejeme Terezce hodně zdraví a ať jí penízky za vršky alespoň trošku pomůžou. S Terezčiným životním příběhem se můžete seznámit prostřednictvím plakátku.
Vedení školy děkuje všem žákům, zaměstnancům školy, pracovníkům z odboru školství, kteří se na sběru vršků podílejí, ale i úplně cizím lidem, kteří přinesli vršky do školy protože o této naší aktivitě věděli.
Pokud máte vršky doma a není Vám lhostejný osud těch, kteří měli méně štěstí sbírejte dál. Pokud máte větší množství kontaktujte Mgr. Radka Kozáka, který se s Vámi domluví na převzetí, případně i na odvozu.

plakat_Terezka_new1.jpg, 62kB

5. sbírka vršků pro Elišku

Eliška_m.jpg, 141kB

4. sbírka vršků pro Julinku

Julca.jpg, 25kB
Julinka trpí dětskou mozkovou obrnou, více o ní se můžete dozvědět na jejím webu www.julie.websnadno.cz.

3. sbírka vršků pro Kubíka

Kubik.png, 369kB

Našemu synovi Kubíčkovi byla diagnostikovaná vzácná chromozomální odchylka. S touto odchylkou souvisí jeho svalová hypotonie a psychomotorická retardace. Nevyvíjí se sice jako jeho starší bráškové, ale právě proto nám dělá ohromnou radost každý jeho pokrok. Kubík je veliký bojovník a dokázal toho tolik, že v mnohém předčil i očekávání rehabilitačních pracovníků. Některá vyšetření, rehabilitační nebo zdravotní péče nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Chtěli bychom Vás tímto poprosit o sběr plastových vršků. Tím pomůžete přispět Kubíkovi na nehrazené aktivity – biofeedback, lázně Klimkovice – specializovaný léčebný program Klim-therapy. Vaší pomoci si velmi vážíme a věříme, že se Vám vrátí zpět ve chvíli, kdy ji budete sami potřebovat. Sbíráme plastové vršky z PET lahví – od minerálek, vody, piva, mléka. Svoz si zajistíme sami.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Zahájili jsme akci Sběr plastových vršků pro Kubíčka. Výtěžek z prodeje bychom rádi použili na speciální rehabilitační léčbu nehrazenou zdravotním pojištěním v lázních Klimkovice( Klim-Therapy) nebo biofeedback. Sbíráme plastové vršky z PET lahví – od minerálek, vody, piva, sirupů, mléka, džusů. Všem za pomoc a ochotu předem děkujeme. Sběr vršků bude probíhat do 31.12.2013. V současné době se do sběru vršků zapojily tyto MŠ, ZŠ a SŠ: MŠ Drozdov, MŠ Hoštejn, MŠ Kosov, MŠ Lesnice, MŠ Dubicko, MŠ Štíty, MŠ Tatenice, MŠ Cotkytle, MŠ Rájec, MŠ Severáček Zábřeh, MŠ Strejcova Zábřeh a MŠ Zahradní ze Zábřeha, MŠ Mohelnice Hálkova a pomoc slíbila MŠ Pohádka Šumperk II. ZŠ a 3. ZŠ Zábreh, ZŠ Štíty a ZŠ Tatenice, ZŠ Mlýnská Mohelnice Gymnázium Zábřeh a SŠSP a S Zábřeh a pomoc slíbila i SZŠ Šumperk A mnoho jednotlivců. Všem patří veliký dík. Zatím se nám podařilo nasbírat 850 kg vršků a budeme moc rádi, kdy se bude ve sběru pokračovat stejným tempem. Zde je pár obrázků, co jsme všechno našli mezi vršky.

Kubik1.png, 42kB     Kubik2.png, 31kB

2. sbírka vršků pro Lukáška

Lukasek.bmp, 827kB

Naše škola nasbírala pro Lukáška 130kg vršků.

1. sbírka vršků pro Lucinku

Naše škola se zapojila do sběru víček od PET lahví pro malou Lucinku. Lucinka je postižená mozkovou obrnou a výtěžek ze sběru víček jí umožní léčbu v lázních.
                               Lucinka.jpg, 53kB
Do sběru se zapojila celá škola, především děti z prvního stupně jsou neuvěřitelní sběrači s velkým srdíčkem. Celkem se pro Lucku podařilo nasbírat téměř 270 kg plastových víček.
Maminka Lucinky je naše bývalá žákyně, a tak se k nám vypravila s oběma dvojčátky na návštěvu spojenou s poděkováním všem sběračům.
Ve sběru víček mohou všichni žáci pokračovat. Určitě se zase najde někdo, kdo bude tuto pomoc potřebovat. Jak říká maminka Lucky, Jana Petráková: „ Pro někoho mohou být tato víčka malé barevné poklady.“
Několik fotografií naleznete ve fotogalerii.

NOVINKY!

Naše škola se účastní projektu EU peníze školám, ve kterém získala částku
2 779 414Kč.

EU_penize_skolam.jpg, 7,0kB

17_logolink_RGBm.jpg, 6,2kB

12_logotyp KPZ_varianta black_RGBm.jpg, 7,0kB

16_logotyp NIDM_varianta black_RGBm.jpg, 4,0kB

logo RVm.jpg, 15kB